,,Chceš-li změnit svět, změň nejdříve sám sebe.”

22.02.2018

Občas je fajn se pozastavit a zeptat se sám sebe: Je to ten život a ty hodnoty, které chci skutečně žít? Co chci od svého života? Co chci sám od sebe? Kým chci být? Jaký přínos chci stvořit pro naši společnost a současný svět?

Můj oblíbený citát, který mám vytetovaný na noze zní: ,,Chceš-li změnit svět, změň nejdříve sám sebe." Myslím, že je fajn alespoň částečně přestat sledovat to předimenzované dění ve světě a obrátit se dovnitř sám sebe. Svět potřebuje skutečně šťastné lidi. Ne lidi ve stresu, ženoucí se za povrchním úspěchem a umělými, smyšlenými hodnotami, které nám do kolektivního vědomí naprogramoval současný systém. Ty sám jsi navíc jediný člověk, se kterým budeš na 100 % trávit zbytek svého života. Tím pádem je dost podstatné mít ten nejlepší vztah sám se sebou a být sám pro sebe nejlepším. To ostatní přijde časem...

Svět nyní potřebuje lidi, kteří se v tom dnešním shonu života takto pozastaví a vědomě vykročí svojí vlastní cestou... Každý z nás je samozřejmě v jiné životní situaci. Takže to udělejme alespoň pomalu v rámci osobních možností, po malých krůčcích a malých změnách... Každá snaha se počítá.

Je dobré si na nic nehrát; upřímnost sám před sebou je velmi důležitá a sám před sebou stejně nikdy neutečeš. První krok na cestě k vnitřnímu štěstí a harmonii je dokázat pohlédnout svým tzv. nedostatkům, problémům, či jakýmkoli nepříznivým situacím v našem životě naplno do očí. Otevřeně si je přiznat, pojmenovat, uvědomit, pocítit. Teprve pak je možné se jich zbavit, neboli transformovat je v žádoucí stavy, vlastnosti a pocity po kterých toužíme. Se správným přístupem, vedením a nastavením své mysli není možné neuspět. Je to dlouhodobá práce, ovšem absolutně zásadní a nejhodnotnější, kterou můžeme pro sebe i pro své okolí vykonat.

Kde je vůle, tam je síla mysli. Kde je síla mysli, tam je pozornost. Kde je pozornost, tam je energie. Kde je energie, tam to roste a ožívá. Můžeme být kýmkoli chceme. Můžeme se cítit, jakkoli chceme. Můžeme žít, co chceme. Můžeme získat nekonečné vnitřní bohatství.

A potom se to spojí. Jak nahoře, tak dole, jak uvnitř, tak vně. Jakmile změníme něco uvnitř sebe, tím momentem umožňujeme, aby se změna promítla i do našeho okolí (vztahy, lidé, situace, příležitosti). Opět klasický vesmírný zákon přitažlivosti.

Pokud jsme uvnitř sebe vyrovnaní, náš vlastní okolní svět se Vám začne měnit před očima. Jen je nutné stát se vědomým člověkem, převzít odpovědnost za veškerý svůj život ve všech jeho spektrech.

Buď tedy nejlepší verzí sám sebe... Dělej změny k lepšímu... Buď tou změnou, kterou chceš ve světě vidět...Všímej si víc sám sebe, svého chování, jak reaguješ na lidi, na své nejbližší lidi i na cizí... Začni tam, kde jsi teď. To je důležité: začít pracovat s tím, co momentálně máme.

Všímej si také Kouzla, které funguje... Protože když si toho Kouzla všimneš Ty, to Kouzlo si pak všimne i Tebe.

Lucie Pekařová